Autor: Dijana:) Tema: Neverne bebe  (Pročitano 585 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dijana:)

• moderator
  • 3442 date prim. 2313
    • http://loneliness.blogger.ba/
« poslato: 04. mart 2011, 09:32 »

Sledeći svoj unutrašnji glas, energiju i ideje od kojih nije želeo da odstupi, Milan Đurđević je nakon bavljenja muzikom od ranog detinjstva, svog prvog benda „Nova zemlja” , rada sa grupom „Smak” , mnoštva odsviranih koncerata  u zemlji i inostranstvu i jakog ličnog pečata u muzici grupe “Frenky” , 1993. godine konačno formirao autorski projekat “Neverne bebe” . Od tada pa do danas on je jednostavno rečeno idejni vođa i duša benda kao vokal, klavijaturista, kompletan autor muzike i tekstova, aranžer i producent.

Prvu postavu su pored Milana činili jos Vladan Đurđević, Čeda Macura, Bane Jelić  i Bili King. Ubrzo u bend dolazi i Saša Ranđelović Ranđa.

Za izdavačku kuću “Take it or leave it” snimaju svoj prvi album 1994. godine pod nazivom “Neverne bebe I”, medijski propraćen spotovima za pesme “Veliki je Bog” i “1000 godina”. Bendu se pridružuje Dušan Šubarević.

Od samog početka rada odlikuje ih izuzetno živa koncertna aktivnost koja je i danas jedan od njihovih zaštitnih znakova –  prosečno godisnje odsviraju između 140 i 150 koncerata.

Do izlaska drugog studijskog albuma “Neverne bebe II” 1997. godine za izdavačku kuću „Red line records” u bendu se događaju još neke kadrovske promene i iz njega izlazi Bili King, dolaze Gorica Ponjavić i Aleksandar Tasić a nesto kasnije i Goran Marinković.

Spotovi sa ovog albuma “Stranac”, ”Dvoje” ,”Divlje svinje” i “Godine srama” bivaju izuzetno dobro prihvaćeni od publike a pesma “Dvoje” postaje apsolutni hit i nešto poput “lične karte” Nevernih beba. Ova pesma našla je svoje mesto i u “Antologiji YU rock-a” kao jedan od 50 najboljih tekstova a po glasovima i anketama radio i TV stanica proglašena je i za Hit decenije.

Šira javnost je tokom 1998. godine mogla da se uveri u svo Milanovo i Ranđino muzičko umeće kroz poznati, do tada nevidjen TV projekat „3K – DUR”. Nešto kasnije će se pokazati da je učešće u ovoj emisiji imalo i dodatnu simboliku i važnost...

Kroz nesmanjenu koncertnu aktivnost polako pripremaju pesme za sledeći album a novi milenijum dočekuju u Africi, u Keniji, takođe na bini.

Treći album “Neverne bebe III – Južno od sreće” pojavljuje se sredinom 2001. godine u izdanju kuće “Hi – Fi centar” uz spotove za “Ljubav”, ”Gotovo”, ”Balkan” i “U beznadju”.  Album biva proglašen najboljim rock izdanjem za tu godinu. Slede prva velika autorska turneja po Crnoj Gori, veliki koncerti u Beogradu i Valjevu sa odličnim prijemom novog i autentičnog autorskog pristupa kod publike. Poneseni novootkrivenom energijom i kulminacijom želje za isključivo autorskim konceptom, Milan, Vlajko i Randja odlučuju da idu za tim osećajem što rezultira razilaženjem sa Goricom, Tasom i Goranom. Sredinom 2003. godine Nevernim bebama se pridružuju dva nova vokala Jana Šušteršič i Jelena Pudar čije su izuzetne vokalne kvalitete i harizmu članovi benda uočili u emisiji 3K-DUR, kao i bubnjar Duca Ivanišević. Može se reći da tada počinje ključni deo novije istorije benda.

Album obrada starih hitova sa prethodnih albuma uz dve nove pesme – “Neverne bebe IV – Best of – Dvoje” za “BK sound” ekspresno lansira bend u samo središte medijske pažnje i pokazuje svu opravdanost promena koje su se dogodile, uz jedan sasvim novi zvuk i kvalitet. I ovaj album proglašen je najboljim rock izdanjem za 2004 ..godinu u kojoj se pojavio. Najavljena spotom za pesmu “Gde smo” i kasnije nastavljena spotovima za “Veliki je Bog” , “Dabogda lažem” i “Tužnu pesmu”, neprekidna medijska promocija albuma uz mnogobrojne koncerte trajala je više od dve godine. U to vreme u bend ulazi Vladimir Ružičić Kebac i uz Milana, Vlajka, Randju, Janu i Jelenu zatvara priču formirajući aktuelni sastav koji dobija - Priznanje za veliki doprinos rock’n rollu na “Beoviziji”.

Događaj o kome su članovi benda možda samo maštali i to u najskrivenijim snovima ostvaruje se 2006. godine gostovanjem na kocertu grupe “Toto” na Tašmajdanu.

Pesma „Oktobarfest” postaje Hit 2006. godine na TV Balkanmedija po glasovima gledalaca a Neverne bebe dobijaju Nagradu za najbolji rock’n roll bend na „Beoviziji”.

Adekvatnu najavu za peti album euforično je napravio spot za pesmu „Da ima nas” koji je u rekordnom roku zaposeo TV stanice i u zemlji i u okruženju. Za CD „Iza oblaka” koji se pojavio u prodaji 2007. u izdanju PGP RTS vezano je mnogo kurioziteta, preko gostovanja renomiranih muzičara (Simone Philips, Aki Rahimovski), velike Ex - Yu turneje koja je počela u Banja Luci a praktično traje do danas pa do podatka da je taj album najprodavanije rock izdanje u poslednjoj deceniji. ”Iza oblaka – Modernu bajku za decu i odrasle” obeležili su pored „Da ima nas” i spotovi za pesme „Boje duge” – duet sa Akijem Rahimovskim, odlično prihvaćen i često emitovan na medijima u Ex-Yu republikama i „Ko zna”. Pesma „Da ima nas” dobija titulu Hita godine na Festivalu „Beovizija”.

Kruna dosadašnje karijere nesumnjivo su dva rasprodata koncerta u Sava centru održana 25. i 30. oktobra 2007 .godine. Izlazak DVD izdanja, ujedno prvog live albuma benda očekuje se uskoro.

Godina 2008. u kojoj su Neverne bebe proslavile nekoliko jubileja, najpre petnaestogodišnjicu rada, donela je bendu i poziv menadžmenta jednog od najvećih muzičara današnjice - Lenny Kravitz nastupa u Beogradskoj Areni sa Nevernim bebama kao predgrupom.

Ono što ce se takođe ostati zabeleženo su i veliki koncerti u Nišu, Kragujevcu, Novom Sadu, Banjaluci, Valjevu, Pljevljima, Podgorici. Provodeći ogroman deo vremena na putu i tamo gde se zapravo najbolje i osećaju - na binama širom zemlje i okruženja ispred svoje publike, Neverne bebe su krajem 2008. došle su do respektabilne brojke od 1750 odsviranih koncerata.

Započeta je i velika akustik turneja koja ima za zadatak da publici približi jaku emociju i specifičnost muzike koju stvaraju i na jedan drugačiji i novi način. U planu je i još nekoliko spotova kako bi se promocija albuma „Iza oblaka” zaokružila na adekvatan način do početka priprema za novi CD kao i prodor na neka tržista okolnih Ex Yu republika.

Pored svega navedenog, Milan je pri kraju rada na svom prvom autorskom CD-u instrumentalne muzike i muzike za visokobudžetni strani igrani film. Sarađuje sa mnogim uglednim stranim i domaćim producentima, učestvuje u stvaranju i aranžiranju  duhovne muzike a pojavljuje se i na albumima nekih drugih odabranih izvođača, takođe kao autor muzike i aranžmana.

Diskografija

• Neverne Bebe I (1994)
• Neverne bebe II (Red Line Records) (1997)
• Južno od sreće (HI-FI Centar) (2001)
• Neverne Bebe IV - The Best of (BK Sound) (2004)
• ...Iza oblaka (PGP-RTS) (2007)

Izvor: http://www.neverne-bebe.com/biografija_benda.php

• moderator
  • 3442 date prim. 2313
« Odgovor #1 poslato: 04. mart 2011, 09:56 »

Reč, jedna i kraj, bol, gospodski sjaj
Gazila bih duboku reku
Samo da nađem zvezdu neku
Koja na tebe podseća

Zid, između nas, noć pruža mi spas
Htela bih da ti zovem ime
Plakala bih al' nemam s kime
Ubila bih i dosta s time
Znaj, ipak znaj da

Tužna pesma na sto načina - svetom putuje
Stara slika našeg vremena - još uvek tuguje
A kišna jutra opet počinju - odkad sam otišla
Smejem se a suze naviru - kurva sudbina!

Zid, između nas, noć pruža mi spas
Ubila bih i dosta s time
Znaj, ipak znaj da

Ubila bih i dosta s time
Znaj, ipak znaj da

• moderator
  • 3442 date prim. 2313
« Odgovor #2 poslato: 04. mart 2011, 10:03 »

Korak iznad duge – tanka linija
Opet tvoje misli govorim na glas
Koliko ću puta oterati strah?
Samo da si tu i da ima nas.

Prečicom do snova – korak ili dva
Koliko je samo kilometara?
Pravim te od svega što mi neko da
Nek' nam dobar vetar snove pogura.

Pogledaj u sunce, iznad oblaka
To što tamo vidiš – to smo ti i ja,
Pogledaj u nebo – pogledaj u san
To se zove ljubav – to smo ti i ja.

Opet mi o svemu – pričaj na sav glas
Ponekad o sreći – i da li ima nas.

Sve dane tvoje kupiću
Baš sve, reči što se nikad ne čuju
Sve grane što nam dušu spajaju
Toliko te volim – samo budi tu.

Pogledaj u sunce, iznad oblaka
To što tamo vidiš – to smo ti i ja,
Pogledaj u nebo – pogledaj u san
To se zove ljubav – to smo ti i ja.

Pogledaj u nebo.....

• moderator
  • 3442 date prim. 2313
« Odgovor #3 poslato: 04. mart 2011, 10:08 »

O, duboka vodo
Svaki trag što nosiš od nas
Kao san, još se setim svih tih godina
Sad sam stranac, u ovom gradu sasvim sam.

Brate moj, ponekad sam srećna
K'o na dan kad čujem tvoj glas
Neki svet stran i dalek svud' je oko nas
Grad bez tebe tužan je kao ja.

Na kraj što svud oko vreba
Hladan kraj, suza mutna k'o reka
Još uvek tu, na tvom putu i sekund vremena
Samo stranac u ovom gradu sad sam ja.

Uzmi noć, bar noći su tvoje
Hladan smeh nekog bezbrižnog sveta
Dal' ti sad možda treba neki takav glas
Grad bez tebe tužan je kao ja.