Autor: Venera Tema: Da li biste bili u vezi ili braku sa partnerom koji je druge vere?  (Pročitano 895 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Venera

• admin
  • 4811 date prim. 5426
    • Venerin san
« poslato: 27. januar 2011, 12:06 »
Vera nije samo ono šta verujemo, nego je utkana u naš genetski kod, pa su naša razmišljanja, stavovi, tradicija i običaji vezani za naše versko opredeljenje.

Da li biste bili u stanju da budete sa nekim u vezi ili braku, prihvate ili bar budete tolerantni prema svemu što je obeležje vere, a što ta osoba nosi u sebi i ispoljava?

Van mreže Don Markoni

• Maratonac
  • 570 date prim. 756
« Odgovor #1 poslato: 27. januar 2011, 13:07 »
Why not !?

Van mreže Exselon

• Maratonac
  • 1 date prim. 19
« Odgovor #2 poslato: 27. januar 2011, 22:10 »
to je pitanje za vjerske netrpitelje. ne razumijem zasto bi nesto poput toga odlucivalo o necijem zivotu, ljubavi ili ostalome. Vjera je stvar od osobe do osobe i kako je ona shvata, ali da je vjera bitna da bi se dvoje voljeli ... glupost., mozda bi bilo bitnije da je osoba prema osobi njezna, pažljiva i da sve štima, a sada  koliko je vjera u vezi bitna, i kakvu to ona razliku cini medu ljudima osim u nekim stavovima.... nek ona donese srecu ako vjeruje netko u to...  

Van mreže pet boy

• Master
  • 0 date prim. 2
« Odgovor #3 poslato: 29. januar 2011, 13:53 »
Ja nemam nista protiv,ali znam mlad bracni par ona siptarka a on srbin,prosli su kroz gomilu problema.Zive u Austriji a ona nije mogla da se vrati u Makedoniju da sredi papire zbog njenih.Nisu bezbedni cak ni u inostranstvu od njene rodbine.
Resili bili da se i jedno drugo odreknu svoje vere zbog ljubavi i bracnog zivota.Kad su bili kod psihologa postavio im je pitanje dok su zajedno sedeli kod njega da li su to uradili.Oboje su rekli da jesu.Kad je pitao njega nasamo odgovorio je potvrdno.Kad je pitao nju da li se mantra molitve Allahu svako  vece u sebi kad legne u krevet ona je zacutala.
Koji je rezime?

Van mreže Elena

• Master
  • 0 date prim. 6
« Odgovor #4 poslato: 29. januar 2011, 16:54 »
Bila sam u vezi sa momkom koji je druge vere, nismo imali problema sa tim.

Van mreže BLACKandBLOND

• VIP član
  • 49 date prim. 102
« Odgovor #5 poslato: 29. januar 2011, 18:19 »
Nisam protiv toga...ali mislim da je to teska ljubav...sad bi svi rekli sta je ljubav ako nije teska?
I ja bih...ali kad se zamislimo dublje...mislim da ono cemu nas cijeli zivot uce ne moze izbrisati ljubav...mislim da tesko je odreci se svega ali opet smognemo snage i za to...ali tu nije kraj...problemi se nastavljaju i mislim da vremenom sami njih dvoje bez ikoga sa bilo cije strane ...ne znam nije lako...sve to ubije ljubav...u pocetku je jaca a onda krene da je ubija...posebno sad nakon svega sto se desavalo mislim da je tesko izgraditi ljubav na dvije vjere...ne kazem da je nemoguce ali ne znam da li bi ja to mogla...mozda i bi kada bi se nasla u takvoj situaciji....izgradila sam prijateljstva mozda bi mogla i ljubav  :kez:

Van mreže Alina

• Maratonac
  • 0 date prim. 3
« Odgovor #6 poslato: 07. februar 2011, 09:54 »
Naravno ako mi odgovora kao covek i ako ne trazi i ne ocekuje od mene da predjem u njegovu veru,tj. da je prihvatim (jer nisam vernik)

Van mreže medena90

• mlađi član
  • **
  • 0 date prim. 0
« Odgovor #7 poslato: 13. februar 2011, 14:01 »
ne bih...ne kazem da sam nacionalista,nemam nista protiv toga,ali ja ne bih,treba voljeti svoju vjeru a postovati drugu i na tome da ostane..uvjek bi postojao neki problem ne kod nas mladih vec kod nasih roditelja

Van mreže pet boy

• Master
  • 0 date prim. 2
« Odgovor #8 poslato: 13. februar 2011, 19:03 »

Nisam protiv toga...ali mislim da je to teska ljubav...sad bi svi rekli sta je ljubav ako nije teska?
I ja bih...ali kad se zamislimo dublje...mislim da ono cemu nas cijeli zivot uce ne moze izbrisati ljubav...mislim da tesko je odreci se svega ali opet smognemo snage i za to...ali tu nije kraj...problemi se nastavljaju i mislim da vremenom sami njih dvoje bez ikoga sa bilo cije strane ...ne znam nije lako...sve to ubije ljubav...u pocetku je jaca a onda krene da je ubija...posebno sad nakon svega sto se desavalo mislim da je tesko izgraditi ljubav na dvije vjere...ne kazem da je nemoguce ali ne znam da li bi ja to mogla...mozda i bi kada bi se nasla u takvoj situaciji....izgradila sam prijateljstva mozda bi mogla i ljubav  

:place:

Van mreže Eric Cantona

• Zvezda
  • 0 date prim. 8
« Odgovor #9 poslato: 13. februar 2011, 19:18 »
Moram. Zato što sam ja ateist. Meni su svi druge vjere.

Poštujem drugačija mišljenja zbog negativnih iskustava iz bliske prošlosti, ali moram napisati da je tužno da se ovakovo pitanje postavlja. I mislim da ako netko kaže da zna brak(vezu) koji se raspao iz tih razloga, nije u pravu. Ili su bili "kvarni" ljudi, ili je bila "kvarna" ljubav. Taj brak(veza) bi se sigurno i ovako raspao. Možda samo malo kasnije. Ovako imate "krasan" izgovor za neuspjeh braka(veze).