Autor: snežanamar98 Tema: Briga o kućnim ljubimcima/priče o životinjama  (Pročitano 590 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže snežanamar98

• Master
  • 7 date prim. 56
« poslato: 30. decembar 2010, 22:15 »
Skoro svi ljudi u Srbiji ima kucne ljubimce,ali neki ih zlovstavljaju,neki ih ne shvataju,a malo njih saoseca sa njima... Ovaj klip treba da vam skrene paznju da i zivotinja ima osecanja i da joj treba paznja,vas kucni ljubimac je uvek tu kad vam zatreba :tuzna:

Van mreže Zvezdana

• Master
  • 0 date prim. 4
« Odgovor #1 poslato: 30. decembar 2010, 22:26 »
Sneska ,prvo cu ti se zahvaliti na ovoj temi i klipu koji si postavila .
Ova prica,kao i mnoge slicne koje sam cula i videla ,svaki put u meni izazovu bujicu emocija.
Zelim reci jos nesto ,mada verujem da vec svi manje vise znate da se ja aktivno bavim godinama unazad spasavanjem ulicnih zivotinjica i njihovim udomljavanjem.
Susretala sam se sa raznim zlostavljacima medju kojima su mahom jako mlade generacije u pitanju sto je porazavajuce .Mislim da se deca ne radjaju zla vec da je izivljavanje nad zivotinjama odraz problema koji dolazi iz porodice jer je u pitanju ili zapostavljanje dece ili sasvim pogresno usmeravanje.

Ako vas bude zanimalo ,podelicu sa vama neke od slucajeva ciji sam svedok bila.

Jos jedan klip koji je ostavio trag na mom srcu .

Van mreže BLACKandBLOND

• VIP član
  • 49 date prim. 102
« Odgovor #2 poslato: 30. decembar 2010, 22:29 »
Ja sam svaki put oplakala uz ovakve klipove ili price i sad necu da gledam...gledala sam vec...I jedva cekam da odselim odavde gdje jesam sad da pokupim i ja koju kucu s ulice... :onaaha:
Zvezdana mene zanima kazi mi... :cezi:

Van mreže Zvezdana

• Master
  • 0 date prim. 4
« Odgovor #3 poslato: 30. decembar 2010, 22:34 »
Pa recimo ,dogodilo se da su decaci od nekih 7-8 godina stavili stene u nekakvu serpu i zapalili ga ...sva sreca te je stene ostalo zivo i bez vecih posledica osim sto mu je dlaka izgorela .Povrh svega su pokusali cak i da ga zakolju .

Stene sam udomila nakon sto se oporavilo .

Van mreže snežanamar98

• Master
  • 7 date prim. 56
« Odgovor #4 poslato: 30. decembar 2010, 22:35 »
Srce mi se cepa,Zvezdana,ne mogu da verujem :place: :place: :tuzna:

Van mreže snežanamar98

• Master
  • 7 date prim. 56
« Odgovor #5 poslato: 30. decembar 2010, 22:37 »
Mi smo ljudi i Bog nam je dao vise vrednosti nego zivotinji,dao nam je takodje zadatak da brinemo o zivotinjima,a ne da im svasta radimo :nono:

Van mreže BLACKandBLOND

• VIP član
  • 49 date prim. 102
« Odgovor #6 poslato: 30. decembar 2010, 22:38 »
 :place:
Nemoj vise pricati...
Bio je jedan deckic zivjeo blizu mene...hobi mu bio da vjesa macke jos od svoje 4-te godine... :ontuzan:
I roditelji nisu reagovali na to...ne kako treba...govorili su:"Ma pustite ga on je dijete"...
Bolesno...sreca ne zivi vise blizu mene a da li sad ubija ljude ili koga vec ne znam... :ontuzan:

Van mreže snežanamar98

• Master
  • 7 date prim. 56
« Odgovor #7 poslato: 30. decembar 2010, 22:40 »
Nemoj pricat :place: :place:

P.S.Jel se jos neko zanima za ovu temu :nono:

Van mreže Zvezdana

• Master
  • 0 date prim. 4
« Odgovor #8 poslato: 30. decembar 2010, 22:43 »
Jednog psa je imbecil udario motkom po sred kicme i izlomio mu treci vratni prsljen .Jedva smo ga odneli na snimanje posto je bio potpuno nepokretan ,stavili smo ga u cebence i nekako spakovali u gepek .Veterinar nije imao pozitivne prognoze i savetovao je eutanaziju kao jedino resenje kako se Cira ne bi mucio.Ja to nisam dozvolila i tri meseca sam mu davala inekcije Vitoligana ,uzgred i neke tabletice za vezivanje kostane srzi i nakon tri meseca lezanja i rana koje je zadobio od nepokretnosti ,oporavio se i ustao je na noge.Plakala sam od srece ...a nakon dve godine ga je udario auto i izdahnuo mi je na rukama .Sahranila sam ga pored svoje kuce .

Van mreže snežanamar98

• Master
  • 7 date prim. 56
« Odgovor #9 poslato: 30. decembar 2010, 22:44 »
Gledala sam na TV,tamo gde ima RSPCA(to je grupa za spasavanje zivotinja),bilo malo stene od 1,5mesec i u usima su mu nasli site krpelje i bilo ih je na stotinu,a vlasnica kaze da nije videla krpelje,na usima,a bilisu bas veliki :krstise: