Autor: Venera Tema: Pušenje ili zdravlje?  (Pročitano 1480 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Venera

• admin
  • 4807 date prim. 5423
    • Venerin san
« poslato: 17. oktobar 2010, 23:27 »
Svi znamo koliko je pušenje štetno. Mnogi imaju tu ružnu naviku, porok ili šta već. Neki čak misle da nije štetno. Neki pokušavaju da ostave, pa ne uspevaju, neki su već ostavili, a neki-kao ja nikada nisu ni duvanili.

Ako pušite, koliko pušite, koje cigarete i hajde pišite malo o tome... mrzi me da pišem lepši uvod, nije ovo moja tema, sorry  :onastidi:

:plazz: svim pušačima, eto...

Van mreže Modesty

• Iskusan član
  • 13 date prim. 12
« Odgovor #1 poslato: 17. oktobar 2010, 23:29 »
Zabrane smanjuju broj pušača

Primena Zakona o zaštiti stanovništva od izloženosti duvanskom dimu počinje 11. novembra. Očekuje se da zabrane smanje broj pušača, piše “Danas“.

Nastavak na http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=10&dd=17&nav_category=206&nav_id=465937

Da li ste pušač i šta mislite o ovom novom Zakonu o zabrani pušenja na javnim mestima?

Koliko će se to primenjivati u praksi?

Da li zabrane donose pozitivne rezultate ili izazivaju suprotan efekat?

Iskreno, ja brinem.... :pusim:

Nekada i kutiju i po dnevno.

Razmišljam da prekinem sa pušenjem, jer mi smeta, ali ne znam najbolji način.

Van mreže beogradski fantom

• Master
  • 2 date prim. 14
« Odgovor #2 poslato: 17. oktobar 2010, 23:37 »
...o zakonima kod nas je suludo komentarisati...opet ce da opletu po sirotinji raji...koji je interes da ostanu bez pusaca...to su sve akcizne robe od kojeg pune budjet...zato bolje da necackaju i uvlace se u bulju evropi preko pljuge...

Van mreže DiImama

• Zvezda
  • 0 date prim. 1
« Odgovor #3 poslato: 31. oktobar 2010, 12:18 »
Kao bivsi pusac, sad ce cetiri godine,a prestala sam zbog jake upale pluca, trebalo bi da napisem zdravlje kao odgovor, ali me toliko nervira ova hajka, da se zalazem za pusenje.
Ne podnosim zabrane, posebno ne u nasoj zemlji, jer ne smes da pusis, u protivnom, platices astronomsku kaznu, a sve je super uredjeno i sredjeno samo pusace da eliminisemo i bicemo Norveska.
Bljak

Van mreže Žika

• Maratonac
  • 0 date prim. 25
« Odgovor #4 poslato: 31. oktobar 2010, 12:23 »
за компјутером највише пушим, и стално ћу као да пазим, а рука сама иде ка кутији...
мораћу да држим кутију негде пооодаље од мене у нади да ће ме мрзети да устајем.

Van mreže Venera

• admin
  • 4807 date prim. 5423
    • Venerin san
« Odgovor #5 poslato: 31. oktobar 2010, 12:26 »
Ja stvarno imam problem. Meni duvanski dim smeta, hvata me za grlo i desi mi se kad neko puši pored mene da prosto trokiram kad govorim, izgubim vazuduh. Uvek sam gledala da se sklanjam od pušača i da ne govorim da mi smeta, ali kad primete ili od nekog saznaju, obično su mi se smejali i govorili da sam svilena.

Sada radim u firmi u kojoj svi purnjaju, ne pitajte me kako mi je. Pored toga što mi smeta za grlo i što su mi oči non-stop crvene, sva smrdim kao da su me provlaili kroz muštiklu. Nisam za neke zabrane, novčane kazne i sl. samo bih volela da svako od nas može da bira hoće li ili neće da udiše duvanski dim, a ne ako neće-da mora, to mi je kao jedna vrsta nasilja ito celog života, počev od oca u kući, muža, prijatelja,kolega, nepoznatih ljudi... a ne smeta mi jer tako hoću, nego zato što imam alergiju.

:njanja:

Van mreže Žika

• Maratonac
  • 0 date prim. 25
« Odgovor #6 poslato: 31. oktobar 2010, 12:35 »
ево колико је отишло за два сата!

Van mreže Modesty

• Iskusan član
  • 13 date prim. 12
« Odgovor #7 poslato: 31. oktobar 2010, 13:43 »
Razmišljam da kupim tabex, moj kolega je zahvaljujući tim tabletama prestao da puši.

Gledam na sat i tako kontrolišem koliko cigareta popušim. Smanjujem. Moram, najpre zbog zdravlja, a onda zbog para.

Van mreže Pollux

• mlađi član
  • **
  • 0 date prim. 1
« Odgovor #8 poslato: 31. oktobar 2010, 14:41 »
Citat
ne pušim    - 3 (42.9%)
do 5    - 0 (0%)
do 10    - 0 (0%)
do 20    - 1 (14.3%)
do30    - 3 (42.9%)
40 i više    - 0 (0%)

Ukupno glasova: 7

Kao i svuda pusaci su i ovde manjina. Dokle cemo trpeti tiraniju manjine nad vecinom?

Van mreže Modesty

• Iskusan član
  • 13 date prim. 12
« Odgovor #9 poslato: 31. oktobar 2010, 16:35 »

Citat
ne pušim    - 3 (42.9%)
do 5    - 0 (0%)
do 10    - 0 (0%)
do 20    - 1 (14.3%)
do30    - 3 (42.9%)
40 i više    - 0 (0%)

Ukupno glasova: 7

Mislim da je rezultat 4:3 u korist onih koji puše.