Autor: Venera Tema: Nega lica  (Pročitano 754 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Venera

• admin
  • 4807 date prim. 5423
    • Venerin san
« poslato: 18. jul 2010, 09:34 »
DOMAĆE MASKE Letnji kućni tretmani

U zavisnosti od godina, nega se dopunjuje antiridom i serumom za kožu

Za besprekornu negu lica i tela neophodni su dobri preparati, koje treba pravilno koristiti. Pre svega potrebno vam je mleko, losion, dnevna hidratantna krema i noćna hranljiva. U zavisnosti od godina, nega se dopunjuje antiridom i serumom za kožu. Takođe, poželjno je da koristite i ampule koje pored toga što vlaže kožu, imaju i najfiniju, nekonzerviranu supstancu koju koža apsorbuje.

Redosled i način primene preparata je bitan, jednako kao i njihov kvalitet. Prvo upotrebite mleko za skidanje šminke i to tako što ćete dlanovima na kojima je mleko, dobro istrljati lice, a zatim ga dobro operite mlakom vodom. Kada koristite maramice za skidanje šminke obavezno isperite lice čistom vodom. Obrišite ga peškirom, na vatu nanesite losion i očistite celo lice, vrat i dekolte. Tek na savršeno čistu kožu stavljajte preparate, i to, najpre, ampule, zatim serume, pa antirid i preko svega hranljivu kremu. Ovo je pravilan redosled preparata za veče, dok jutarnja nega podrazumeva sve osim mleka. Mladoj koži dovoljni su mleko, losion i kreme, pogotovo dnevna koja je podloga za šminku. Preparate nanosite na kožu uvek u tankom sloju, uz blagu masažu, kako biste poboljšali cirkulaciju. Sunce podstiče starenje kože, pa je potrebno, posebno suvu kožu, štititi adekvatnim preparatima, i što je manje moguće izlagati je jakom suncu, posebno između 10 i 17 časova.

Domaće maske

Uvek pripremite kožu pred odlazak na more sa nekoliko domaćih maski. Nanosite ih sedam dana svako veče, a prethodno uradite piling od kristal šećera na mokrim dlanovima, brzim trljanjem preko lica, dekoltea, vrata i ruku. Nikad ne zaboravljajte da stavite masku i na ruke. Koža uvek mora biti čista i razmašćena da bi maska dala dobre rezultate.

Maska sa krastavcem

Dve velike kašike izrendanog krastavca, kašiku pavlake i kašičicu brašna, pažljivo mešajte dok ne dobijete smesu koja se lako razmazuje. Lice, vrat, dekolte i ruke namažite sokom od krastavca. Potom prstima razmažite masku i preko nje stavite gazu natopljenu sokom od krastavca, pa sve prekrijte aluminijumskom folijom.

Maska od nane

Zateže bore i koži daje mladalački i baršunast izgled. Dve, tri kašike dobro isitnjene sveže nane prelijte sa pola šolje vrelog mleka i poklopite i sačekajte da se prohladi. Potom dodajte kašičicu meda, jedno žumance i ječmeno brašno i sve dobro izmešajte. Nanesite masku prstima na kožu lica, vrata i dekoltea, a onda i na ruke. Prekrijte je providnom kuhinjskom folijom i sačekajte oko pola sata.

Savet plus

* Sveže breskve ispasirajte i pomešajte sa malo meda i gustina. Masku nanesite na čistu kožu i držite pola sata. Potom je isperite mlakom vodom i namažite lice hidratantnom kremom. Ovom maskom možete da osvežite i ruke.

* Svež paradajz pripremite na isti način kao i breskve, a ova maska se preporučuje za aknoznu i masnu kožu.

* Peršun je prava blagodet za kožu sa crvenilom. Dobro opranu veću vezicu peršuna stavite u blender i pomešajte sa kašičicom meda i kašikom slatke pavlake. Masu nanesite na čistu kožu, može i preko gaze da ne kaplje. Posle pola sata operite mlakom vodom i nanesite kremu protiv crvenila.

Izvor: Novosti

Van mreže Modesty

• Iskusan član
  • 13 date prim. 12
« Odgovor #1 poslato: 27. jul 2010, 22:12 »
Ja od kozmetike koristim Niveine proizvode i Avon proizvode.

I usluge kozmetičkog salona. :smesko:

Van mreže ronhil

• Zvezda
  • 0 date prim. 2
« Odgovor #2 poslato: 28. jul 2010, 21:07 »
ja koristim loreal vec par godina,preporuchujem i vama,svi proizvodi su kvalitetni

Van mreže mire

• Stariji član
  • 0 date prim. 0
« Odgovor #3 poslato: 28. jul 2010, 21:08 »
ja koristim sapun i vodu...

Van mreže Magija

• mlađi član
  • **
  • 0 date prim. 0
« Odgovor #4 poslato: 05. avgust 2010, 09:23 »
Pojavile su mi se fleke po licu,a ten mi je izuzetno beo.
Pa sam jos u cudu,sta me snaslo.Kupila Nivea Visage,ali to samo prikrije,ne uklanja.
Uzas :place:

Van mreže Druid

• Master
  • 2 date prim. 51
« Odgovor #5 poslato: 05. avgust 2010, 09:48 »

Pojavile su mi se fleke po licu,a ten mi je izuzetno beo.
Pa sam jos u cudu,sta me snaslo.Kupila Nivea Visage,ali to samo prikrije,ne uklanja.
Uzas :place:

Ako dozvoliš da preporučim ... Ne bih da se namećem ...

Van mreže Magija

• mlađi član
  • **
  • 0 date prim. 0
« Odgovor #6 poslato: 05. avgust 2010, 09:49 »
Reci,odmah...molim te...

Van mreže Druid

• Master
  • 2 date prim. 51
« Odgovor #7 poslato: 05. avgust 2010, 09:51 »

Reci,odmah...molim te...

Ne bih da reklamiram,jer me za to ne plaćadu , ostatak na pp.  :super:

Van mreže Druid

• Master
  • 2 date prim. 51
« Odgovor #8 poslato: 24. oktobar 2010, 14:25 »
Nega lica u jesen

Jedna od najčešćih grešaka u jesenjoj nezi nastaje u želji da se preplanuo ten što drže zadrži, pa se zato izbegava svako temeljno čišćenje lica, a naročito piling.
Preplanuo ten jeste efektan, ali samo vaša koža zna koliko on košta: pod uticajem UV zračenja, koža postaje isušena, ispucala, sklona boranju, a njen imunitet opada.
Kao rezultat neravnomernog raspoređivanja pigmenta posle sunčanja na koži se veoma često pojave i fleke.
Vašoj koži je posle sunčanja neophodna dubinska nega: piling, hidratacija, otklanjanje fleka posebnim tretmanima i preparatima.
Preporučujem vam nekoliko kućnih i salonskih tretmana koji će podmladiti vaš ten.

Van mreže Leptiricapharm

• Legenda
  • 926 date prim. 533
« Odgovor #9 poslato: 10. decembar 2010, 01:01 »
Kozmetika koju koristim je uglavnom -nivea...
Najvise mi prija...  :onaaha:
Preporucujem svima koji imaju normalnu-mesovitu kozu...