Autor: Venera Tema: Koje serije gledate?  (Pročitano 1743 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Venera

• admin
  • 4807 date prim. 5423
    • Venerin san
« poslato: 02. jul 2010, 13:22 »

Nastala po istinitim motivima iz knjige “ KAO I SVA RAVNICA“ Nenada Čanka, televizijska serija “Sva ta ravnica” ima za temu sudbinu braće Jagodića, koji na svom bogatom i prostranom imanju u Banatu, žive na prelazu između devetnaestog i dvadesetog veka. Jovan i Branko naslednici su nekad čuvenih banatskih grofova i, iako su njihovi napori usmereni ka produžavanju loze Jagodića, njihova prerana smrt označiće kraj nekad moćne vojničke porodice…

Ogi Radivojević - trailer za seriju 'Sva ta ravnica' (2010)

Van mreže Žika

• Maratonac
  • 0 date prim. 25
« Odgovor #1 poslato: 03. jul 2010, 14:58 »

Van mreže Exselon

• Maratonac
  • 1 date prim. 19
« Odgovor #2 poslato: 10. jul 2010, 21:17 »

serija Dr. House

jedna od najzabavnijih serija koje sam ikada gledao, šašavi glumci, i naravno House i način na koji riješava probleme

Dr. House - američka je medicinska dramska TV serija nagrađena Emmyjem i Peabody nagradom. Autor serije je David Shore, koji je ujedno i izvršni producent zajedno s redateljem Bryanom Singerom. Tijekom sezone 2007./08., Dr. House je bila najgledanija serija u SAD-u, te treća najgledanija emisija uopće, iza Američkog idola i Plesa sa zvijezdama.

Doktor Gregory House je svojeglavni medicinski genij koji radi kao šef Odjela za dijagnostiku u fiktivnoj bolnici Princeton-Plainsboro u New Jerseyju. Većina epizoda počinje izvan bolnice, te prikazuje događaje koji su doveli do pojave simptoma kod glavnog pacijenta u toj epizodi. Tijekom većeg dijela epizode, Houseov dijagnostički tim pokušava otkriti uzrok simptoma i izliječiti bolest.

Houseov cijenjeni odjel prima samo pacijente koji nisu dobili pravu dijagnozu što njihove slučajeve čini još kompleksnijim i suptilnijim. Uz sve ovo, House odbija surađivati u slučajevima koje smatra nezanimljivim. Slučajevi koji se pojavljuju u seriji su vrlo rijetki, ali realni.

Tim do različitih dijagnoza dolazi sokratskom metodom i diferencijalnom dijagnozom, dok sam House vodi rasprave. House često pobija i omalovažava ideje svojih kolega, ismijavajući ih zbog propuštanja nekih vrlo važnih faktora. Pacijent često dobije krivu dijagnozu na samom početku, te prima ljekove za tu krivu dijagnozu. To također dovodi do većih komplikacija kod pacijenta, no ujedno i pomaže Houseu da ustanovi pravu dijagnozu i izliječi pacijenta (ako je bolest izlječiva).

No, zna se dogoditi da se bolest teško dijagnosticira zbog toga jer pacijent laže o simptomima ili uzrocima, što najčešće sam House otkrije. Upravo zbog ovoga House tijekom debata često govori: "Svi lažu", "Pacijent laže" ili "Simptomi nikad ne lažu". Čak i kada to ne izgovori, House uvijek ima tračak sumnje da pacijent laže te u proces dijagnosticiranja kreće s tom pretpostavkom.

Houseove teorije o stanju pacijenta znaju biti temeljene na suptilnim i kontoverznim pregledima, te on upravo zbog toga često ima problema u dobivanju dopuštenja od doktorice Lise Cuddy, ravnateljice bolnice, kako bi obavio neke medicinske postupke ili zahvate za koje on misli da su potrebni, a jako su rizični ili etički dvojbeni.

Glavnog lika serije, doktora Gregoryja Housea, tumači britanski glumac Hugh Laurie, koji je za tu ulogu 2006. i 2007. dobio Zlatni globus, te Nagradu Ceha filmskih glumaca 2007. za najbolju glavnu mušku ulogu.

Van mreže ronhil

• Zvezda
  • 0 date prim. 2
« Odgovor #3 poslato: 11. jul 2010, 02:04 »

Moja omiljena serija   :onaaha:

Van mreže seherezada

• Zvezda
  • 0 date prim. 0
« Odgovor #4 poslato: 12. jul 2010, 19:36 »
pa za mene u ovom trenutku aktuelna 1001 noc, sex i grad

Van mreže Modesty

• Iskusan član
  • 13 date prim. 12
« Odgovor #5 poslato: 23. jul 2010, 19:43 »
" Očajne domaćice "

Serija koju obožavam i koju bih rado odgledala odjednom, sa nekoliko dvd-a.

Serija prikazuje realan život nekoliko porodica u Americi. Ime gradića u kome žive je izmišljeno, ali prilično realno se opisuju različiti događaji -ljubavi, ubistva, prevare, razvodi, poslovni problemi.

Van mreže ronhil

• Zvezda
  • 0 date prim. 2
« Odgovor #6 poslato: 28. jul 2010, 20:59 »
       E, ovu seriju bash gotivim ...

Van mreže svetac

• Iskusan član
  • 2 date prim. 0
« Odgovor #7 poslato: 28. jul 2010, 21:53 »
Pa sobzirom da sam ljubitelj serija ( ne spanskih) trenutno pratim nekoliko..

Dr. House, NCIS, 1001 noć, Odstrel.. I obožavam "Mesto zločina"..

Van mreže Magija

• mlađi član
  • **
  • 0 date prim. 0
« Odgovor #8 poslato: 04. avgust 2010, 23:05 »
E sad ne znam da li ovo spada u serije,ali na National Geographic je bila serija "Taboo'' i gledala sam je bez daha.
To treba odgledati,pa bilo sta reci ili komentarisati.Svaka epizoda je bila sama za sebe.
I vredi odvojiti 1h za onako nesto.

Van mreže Modesty

• Iskusan član
  • 13 date prim. 12
« Odgovor #9 poslato: 05. avgust 2010, 19:43 »

Žile, snima se još jedna serija po romanu Mir-Jam. Kad saznam koja-javljam odmah.

I ja sam rado gledala ovu seriju, ali zato nisam gledala " Greh njene mame ". Nadam se da će se i ta serija naći na DVD-u, a knjigu sam više puta čitala.

Od domaćih serija volim " Ulicu lipa " a kao dete sam obožavala " Smogovce " i " Vagu za tačno merenje ".