Autor: Druid Tema: Zdrava hrana i posledice nezdrave ishrane...  (Pročitano 902 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Druid

• Master
  • 2 date prim. 51
« poslato: 10. jul 2010, 04:08 »

Van mreže beogradski fantom

• Master
  • 2 date prim. 14
« Odgovor #1 poslato: 10. oktobar 2010, 01:46 »
...ishrana itekako utice na zdravlje,hleb je najopasniji treba ga izbegavati...brza hrana na koju smo navuceni je pravi izvor holesterola...na svakom cosku ti nude...nemamo obicaj da jeemo povrce,voce ono sto nosi zivot i zdravlje...zato i dolazi do posledica gojaznosti (viska kila) regulissanjem ishrane regulises i metabolizam samim tim i masne naslage...al ebiga ko ce pljeskavici da odoli... :grrr:

Van mreže Venera

• admin
  • 4807 date prim. 5423
    • Venerin san
« Odgovor #2 poslato: 10. oktobar 2010, 02:44 »
Ja juče jela burek s mesom ito masan, a danas pljesku. Strašno!!! Ali kad volim, kako da odolim?!  :lupuzid:

Van mreže beogradski fantom

• Master
  • 2 date prim. 14
« Odgovor #3 poslato: 10. oktobar 2010, 02:53 »
...bice tebi burek kad dobijes slauf  :grrr:

Van mreže Venera

• admin
  • 4807 date prim. 5423
    • Venerin san
« Odgovor #4 poslato: 10. oktobar 2010, 02:59 »
Sad došla keva pa prelazim na zdravu ishranu. Bila sam sama kod kuće nedelju dana, pa me mrzelo da spremam samo za sebe, nego udarila po bureku i pljeskavicama.  :onastidi:

Van mreže Modesty

• Iskusan član
  • 13 date prim. 12
« Odgovor #5 poslato: 10. oktobar 2010, 15:16 »
Ja držim neku vrstu dijete-ne jedem ništa posle 6 popodne.

Inače, kada smo već kod pljeske, roštilj je ok, ali treba da se jede manje hleba.

Zapravo, treba da steknemo naviku da kupujemo crni ili ražanov hleb i sve iz prodavnica zdrave hrane.

Van mreže Alina

• Maratonac
  • 0 date prim. 3
« Odgovor #6 poslato: 26. januar 2011, 22:52 »
Ja sam iz ishrane izbacila belo brasno,jedem uglavnom integralni beskvasni hleb,umesto bele jedem integralnu rizu,integralnu testeninu.Ne jedem meso,koristim laneno ulje (radije bih maslinovo ali ga ne mogu),kao zasladjivac koristim javorov sirup ili maltex,jedem (ali silom takoreci)dosta svezeg  i suvog voca,a najvise volim i jedem povrce.Vodim racuna o kombinovanju namirnica,uglavnom.Sokove retko kad pijem industrijske,samo one koje sama pravim.Ne jedem tzv. grickalice...

Ali..  s vremena na vreme pokleknem i ne mogu da odlim snickersu,jafi,krem bananicama i sl. :onastidi1:

Van mreže pet boy

• Master
  • 0 date prim. 2
« Odgovor #7 poslato: 27. januar 2011, 14:26 »

Ja sam iz ishrane izbacila belo brasno,jedem uglavnom integralni beskvasni hleb,umesto bele jedem integralnu rizu,integralnu testeninu.Ne jedem meso,koristim laneno ulje (radije bih maslinovo ali ga ne mogu),kao zasladjivac koristim javorov sirup ili maltex,jedem (ali silom takoreci)dosta svezeg  i suvog voca,a najvise volim i jedem povrce.Vodim racuna o kombinovanju namirnica,uglavnom.Sokove retko kad pijem industrijske,samo one koje sama pravim.Ne jedem tzv. grickalice...
Ali..  s vremena na vreme pokleknem i ne mogu da odlim snickersu,jafi,krem bananicama i sl. :onastidi1:

Neznam koliko je pametno sto si iz ishrane izbacila belo brasno a zamenila integralnim namirnicama.One su siromasne ugljenim hidratima,ovo je dobro za dijetu ali nije za mozak jer mu treba gorivo koje dobija preko secera.
Ali ako jedes dosta voca koje je bogato fruktozom nece biti problema.I ja sam isto izbacio kupovne sokove iz upotrebe, zamenio ih domacim i cajevima. :kafa:

Van mreže snežanamar98

• Master
  • 7 date prim. 56
« Odgovor #8 poslato: 27. januar 2011, 14:44 »
Jedan covek ima preko dvesta kila,pa su mu otkrili jednu bolest,mislim da je rak i on je umro posle mesec dana

Van mreže Alina

• Maratonac
  • 0 date prim. 3
« Odgovor #9 poslato: 27. januar 2011, 19:35 »
Nisam vise pametna sta da mislim...Zainteresovala sam se za alternativnu medicinu i tako je sve krenulo.Procitala sam sve sto sam mogla da nadjem(Malahov me posebno zainteresovao)ali toliko oprecnih stavova ima da mi samo stvaraju jos vecu konfuziju?!Sto se integralnih namirnica tice nisam ih izabrala zbog dijete jer mi nije potrebna,ali sam stvarno verovala da su bolji izbor za zdravlje,necu ih menjati.I dalje mislim da belo brasno(a jos u kombinaciji sa kvascem)nanosi veliku stetu organizmu. Ipak,povecacu unos voca,hvala na savetu.