Autor: Venera Tema: Soči 2014.  (Pročitano 132 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Venera

• admin
  • 4807 date prim. 5423
    • Venerin san
« poslato: 06. februar 2014, 10:06 »
Olimpijska baklja stigla u Soči

Olimpijski baklja doneta je u Soči posle štafete od 65.000 kilometra, što je najduža ruta u istoriji Igara.

http://www.b92.net/news/pics/2014/02/05/90357806552f284e6200a4669842071_w640.jpg
Soči 2014.

Beta/AP Photo/Christophe Ena

Svečani doček je organizovan na trgu ispred Centra nacionalnih kultura Mazlumjan, gde je baklja doneta vozom iz Kubanja.

Olimpijski plamen je dočekalo nekoliko hiljada ljudi, a prvi nosilac baklje u Sočiju bio je bivši reprezentativac Sovjetskog Saveza u odbojci i osvajač zlatne olimpijske medalje Vladimir Kondra.

Na području Sočija plamen će biti u Lazarevskoj, Adlerskoj i Centralnoj četvrti, a ukupna dužina štafete je 44,3 kilometra i sigurno je najambicioznija, najneverovatnija i najviše sklona incidentima u istoriji Igara.

Olimpijska baklja je na putu do Sočija bila na Severnom polu, spuštena je u Bajkalsko jezero, najdublje na svetu, nadletela je najviši vulkan na svetu na poluostrvu Kamčatki, a kosmonati su je odneli čak i u svemir.

Plamen je kroz Rusiju krenuo 7. oktobra iz Moskve, prošao je više od 130 gradova. Većinu svog puta plamen je putovao avionima, vozovima, automobilima, a cak i sankama.

Nekadašnji stonoteniski sudija Aleksandar Kaptarenko (101) je postao najstariji nosilac olimpijske baklje, pošto je s njom trčao 200 metara u Novosibirsku.

b92.net

Van mreže Venera

• admin
  • 4807 date prim. 5423
    • Venerin san
« Odgovor #1 poslato: 06. februar 2014, 10:07 »
Rađenović: Uvek je lakše kad znaš stazu

Bob tim Srbije u sastavu Vuk Rađenović i Aleksandar Bundalo u sredu je prvi put trenirao na olimpijskoj stazi u Sočiju.

http://www.b92.net/news/pics/2014/02/05/150566437052f25d23a9f9c047369130_w640.jpg
Soči 2014.

Trener Boris Rađenović bio je zadovoljan onim što su njegovi puleni prikazali.

"Mogu da kažem da sam zadovoljan treningom. Momci su uradili sve što treba i korigovali neke sitne greške, a zadovoljan sam čak i plasmanom. Imali smo prilike da izvidimo konkurenciju, s obzirom na to da su danas vozili svi timovi protiv kojih ćemo se takmičiti. Verujem da ćemo ukoliko momci budu ovako odradili trku ući u finale Igara".

Pilot Vuk Rađenović poznaje stazu u Sočiju jer je već imao prilike da vozi ovde.

"Uvek je lakše kada vam je staza poznata. Ipak, dobro je što smo došli ovde dovoljno rano kako bismo mogli da budemo apsolutno spremni na dan trke. Danas smo imali prvi trening na stazi, uradili smo sve što smo planirali i treba samo da ponovimo to na trci".

Ceremonija dobrodošlice timu Srbije uz podizanje državne zastave u olimpijskom selu zakazana je za četvrtak u 17h.

Ceremoniji će prisustvovati i predsednik Olimpijskog komiteta Srbije Vlade Divac, predsednik Republike Srbije Tomislav Nikolić, ministar Omladine i sporta u Vladi RS Vanja Udovičić i ambasador Republike Srbije u Rusiji Slavenko Terzić.

b92.net

Van mreže Venera

• admin
  • 4807 date prim. 5423
    • Venerin san
« Odgovor #2 poslato: 06. februar 2014, 10:08 »
Petrović: Staza je odlična

Srpski biatlonac Milanko Petrović, koji će osmog februara nastupiti u Sočiju u trci sprinta na 10km, zadovoljan je uslovima u Sočiju.

http://i.imgur.com/jk4XKZz.jpg
Soči 2014.

"Ove Igre su, što se biatlona tiče, mnogo bolje organizovane od prethodnih. Staza je odlična, zadovoljan sam svojim trčanjem, ali i gađanjem. Staza je lakša nego što je bila prošle godine kada sam ovde vozio Svetski kup. Jedini problem je to što se vremenski uslovi pogoršavaju kako pada veče. Podloga postaje nestabilna, što pravi probleme pogotovu kada se puca iz stajaćeg položaja".

Tihomir Milosavljević, trener biatlona, analizirao je Milankov učinak na treningu.

"Milanko je trkački deo odradio onako kako smo zamislili, a što se gađanja tiče bilo je na nivou odličnih rezultata. Imao je 16 gađanja i samo je u jednoj seriji imao dva promašaja, dok je u ostalim imao ili sve pogotke ili jedan promašaj".

b92.net

Van mreže Don Markoni

• Maratonac
  • 570 date prim. 756
« Odgovor #3 poslato: 06. februar 2014, 10:09 »
Osim naših, kojima ne dajem prevelike šanse za neki bolji plasman, najviše me zaniimaju ski-skokovi i hokej ...

Van mreže Venera

• admin
  • 4807 date prim. 5423
    • Venerin san
« Odgovor #4 poslato: 06. februar 2014, 10:15 »
Nikad nismo bili nešto jaki u zimskim sportovima, ali lepo je da naši učestvuju. Nek im je sa srećom! Ja volim umetničko klizanje.  :slatkica:

Van mreže Venera

• admin
  • 4807 date prim. 5423
    • Venerin san
« Odgovor #5 poslato: 12. februar 2014, 07:14 »
Petrović: Zadovoljan sam trkom
JT
Srpski reprezentativac Milanko Petrović rekao je da je zadovoljan trkom u sprintu skijaškom trčanju na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju.

http://www.b92.net/news/pics/2014/02/11/179601458152fa22fa1090a341983135_w640.jpg
Soči 2014.

Petrović je zauzeo 63. mesto u konkurenciji 85 takmičara, dok je drugi srpski predstavnik Rejhan Šmrković imao 76. vreme.

Njih dvojica se nisu plasirali dalje, pošto je prvih 30 takmičara izborilo plasman u četvrtfinale.

„Zadovoljan sam trkom, s obzirom na to koji sam broj imao. Zaostao sam 21 sekundu za prvim u kvalifikacijama i 11 sekundi za Norvežaninom Petrom Northugom, koji je izvanredan sprinter. Na brdima sam mnogo bolje išao nego na prvoj trci, imao sam manje opterećenje”, rekao je Petrović.

Petrovića sledeća trka očekuje u četvrtak u bijatlonu u disciplini 20 kilometara individual od 15 časova po našem vremenu.

Šmrković je debitovao na Zimskim olimpijskim igrama i zadovoljan je svojim rezultatom.

http://www.b92.net/news/pics/2014/02/11/48025841052fa22fb8f777179693266_w640.jpg
Soči 2014.

„Što se rezultata tiče, ne mogu da kažem da sam nezadovoljan, ali naravno uvek može bolje. S obzirom na to da su meni ovo prve Olimpijske igre u karijeri, verujem da ću u narednom periodu još više napredovati i usavršavati svoju tehniku trčanja”, istakao je Šmrković.

Tihomir Milosavljević, trener olimpijskog tima Srbije u bijatlonu i nordijskom trčanju, istakao je da su rezultati na očekivanom nivou za tu disciplinu.

„S obzirom na to da su i Milanko i Rejhan imali visoke startne brojeve, što je uticalo na to da se takimiče na već oštećenoj stazi, ne mogu da budem nezadovoljan ostvarenim vremenima. Ovi rezultati su u rangu njihovih dosadašnjih ostvarenja, Milankov na nivou 127, a Rejhanov 200 FIS bodova. Milanko je imao najbolji rezultat od svih takmičara sa prostora Balkana, kojima je sprint osnovna disciplina, tako da je ostvario ono što smo planirali u ovoj disciplini”, naglasio je Milosavljević.

b92.net