Autor: Venera Tema: GS Wimbledon 2013.  (Pročitano 671 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Venera

• admin
  • 4807 date prim. 5423
    • Venerin san
« poslato: 05. jun 2013, 12:04 »

Van mreže Venera

• admin
  • 4807 date prim. 5423
    • Venerin san
« Odgovor #1 poslato: 15. jun 2013, 18:16 »
Vimbldon: Novak kroz raj ili pakao?

U skorijoj prošlosti retko smo prisustvovali žrebanju koje je imalo toliko težinu koliku će imati kostur za ovogodišnji Vimbldon.

Novak Đoković biće prvi nosilac na Vimbldonu, a moguće je da će na putu do titule morati da pobedi svu trojicu glavnih rivala – Nadala, Federera i Marija.

Ipak, jednaka je mogućnost da se Novak sve do finala ne nađe preko puta nijednog od njih. Kako to?

Đoković i Mari kao prva dva nosioca predvodiće dve polovine žreba. Treći nosilac biće Rodžer Federer, a četvrti najverovatnije David Ferer. Dakle, Novak u projektovanom polufinalu može da izvuče Federera ili Ferera.

U tom slučaju Nadal je peti nosilac, što znači da postoji 25% šansi da upravo Španac bude projektovani Novakov suparnik u četvrtfinalu Vimbldona. Osim njega, mogući rivali verovatno će mu biti Berdih, Conga i Del Potro.

http://i.imgur.com/pLkJrkd.jpg
GS Wimbledon 2013.

Iako Vimbldon ima pravo da se ne vodi isključivo ATP listom pri pravljenju liste nosilaca, mala je verovatnoća da će Nadal biti pomeren na četvrtog nosioca.

Razlog je taj što Rafael nema dovoljno dobre rezultate na travi u protekle dve godine. Formula prema kojoj Vimbldon najčešće određuje nosioce jeste sledeća – bodovi sa ATP liste koje teniseri imaju u ponedeljak pre početka Vimbldona, na taj skor dodaju se bodovi osvojeni na turnirima na travi u poslednjih godinu dana, kao i 75% bodova osvojenih na najbolje odigranom turniru na travi pre dve sezone.

Zahvaljujući toj formuli, Rodik je bio 30. nosilac na prošlogodišnjem Vimbldonu, Bernard Tomić je bio 20. u kosturu (pomeren je za sedam mesta gore), a pre dve sezone za sedam mesta pomeren je i Žo-Vilfred Conga (sa 19. na 12. poziciju).

Uspeh Davida Ferera na Rolan Garosu (prvo GS finale u karijeri) i Nadalova eliminacija u drugom kolu Vimbldona prošle godine uništavaju šanse da Rafa bude četvrti nosilac.

Kada se izračunaju rezultati po spomenutoj formuli, Ferer bi imao 8.035 bodova, a Nadal 7.840. Rafael je najavio da će igrati u Haleu, tu bi imao šansu da pretekne Ferera, ali se povukao sa tog turnira kako bi se odmorio posle trofeja na Rolan Garosu.

Vimbldon i dalje ima diskreciono pravo da pomeri Nadala, ali mali su izgledi da će se tako nešto dogoditi. Lista nosilaca objavljuje se u sredu, tada ćemo dobiti definitivni odgovor na to pitanje.

Već u petak biće održan žreb za Vimbldon, koji počinje 24. juna, uz direktne prenose mečeva na TV B92.

b92.net

Van mreže Venera

• admin
  • 4807 date prim. 5423
    • Venerin san
« Odgovor #2 poslato: 16. jun 2013, 14:33 »
Lepota Vimbldona: Ana pokazala novu belu haljinu!

Na zvaničnom sajtu jedne od najlepših sportistkinja sveta objavljene su dve slike Ane Ivanović u novoj adidas haljini koju će nositi tokom trećeg gren slema sezone.

http://i.imgur.com/MlX8LtP.jpg
GS Wimbledon 2013.

Počinje odbrojavanje. Ostalo je još 10 dana do Vimbldona, najstarijeg i najuglednijeg teniskog turnira na svetu, a fanovi Ane Ivanović već sad mogu da vide kako će na ovom takmičenju izgledati jedna od najlepših sportistkinja na planeti.

Na zvaničnom sajtu srpske teniserke objavljene su dve Anine slike u novoj adidas haljini koju će nositi tokom trećeg gren slema sezone.

Ana kao i uvek izgleda prelepo, a mi samo možemo da joj poželimo što bolji rezultat na turniru na kome je najdalje stigla do polufinala. Bilo je to 2007. godine kad je na putu do finala zaustavila Amerikanka Venus Vilijams, kasnije pobednica turnira.

Vimbldon 127. put
Malo i istorije. Ovo će biti 127. izdanje Vimbldona. Prvi put je odigran još 1877. godine. Tada su se takmičili samo muškarci i to isključivo domaći teniseri. Ženska konkurencija na Vimbldonu uvedena je 1884. godine, a strancima je dozvoljeno takmičenje od 1910. godine.

Ovogodišnji šampionat počeće 24. juna i trajaće do 7. jula. Titule brane Rodžer Federer i Serena Vilijams. Švajcarac je prošle godine u polufinalu bio uspešniji od najboljeg tenisera sveta, našeg Novaka Đokovića, a zatim u finalu i od ljubimca publike, Britanca Endija Mareja, dok je mlađa sestra Vilijams u finalu savladala Poljakinju Agnješku Radvansku.

Ovogodišnje pobednike čekaju izuzetne nagrade. Ukupan nagradni fond veći je za čak 40 odsto i iznosi 22,56 miliona funti (oko 26,5 miliona evra, odnosno 35,4 miliona dolara). Pobednici u muškoj i ženskoj konkurenciji zaradiće po 1.6 miliona funti, što je za 450,000 funti više nego prošle godine.

Vimbldon ima najveći nagradni fond od sva četiri gren slema, poredeći ga sa 30 miliona dolara na Australijan Openu, 29 miliona dolara na Rolan Garosu i 32 miliona dolara na US openu.

Vilmbdon je jedini gren slem koji se igra na travi.

Neka se ponovi 2007. godina: Ana je tada stigla do polufinala

vesti-online.com

Van mreže Dijana:)

• moderator
  • 3442 date prim. 2313
    • http://loneliness.blogger.ba/
« Odgovor #3 poslato: 16. jun 2013, 20:10 »
Federer: Jedva čekam Vimbldon

Rodžer Federer bio je srećan posle titule u Haleu, prve u poslednjih deset meseci, i rekao je da je spreman za Vimbldon.

“U poslednjih dset meseci nisam osvojio trofej, ali mislim da sam igrao dobro. Ipak, kada je bilo najvažnije, drugi su bili bolji. Danas je sve išlo kako treba”, rekao je Rodžer posle pobede nad Mihailom Južnim sa 6:7 (5-7), 6:3, 6:4.

“Prvi set bio je neizvestan, mogao sam i ja da slavim. Morao sam mnogo da se borim kako bih ostao u drugom setu, danas me je servis spasao”, dodao je Federer.

Federer od 24. juna brani trofej na Vimbldonu, prošle godine u finalu je savladao Endija Marija.

“Fizički sam spreman, imam samopouzdanja i jedva čekam ono što dolazi. Veoma sam zadovoljan svojom igrom ove nedelje”.

Izvor: B92

Van mreže Dijana:)

• moderator
  • 3442 date prim. 2313
    • http://loneliness.blogger.ba/
« Odgovor #4 poslato: 17. jun 2013, 10:59 »
Novak počeo pripreme za Vimbldon

Prvi reket sveta Novak Đoković proteklog vikenda je započeo pripreme za Vimbldon, koji počinje za tačno nedelju dana.

Đoković se od Rolan Garosa zajedno sa devojkom Jelenom Ristić i braćom Đorđem i Markom odmarao na Korziki, a u nedelju je stigao u London.

U prestonici Velike Britanije dočekali su ga pljuskovi, ali je uspeo da odradi trening na terenima Vimbldona.

Pošto je bio poslednji na terenu, Đokoviću nije bilo teško da pomogne da se teren prekrije, pošto je vreme u Britaniji, ipak, promenjivo, posebno u ovo doba godine.

Novak je na svoje profile na brojnim društvenim mrežama okačio sliku na kojoj jede travu sa terena, uz poruku: „Ko će jesti travu ove godine sa mnom?“, aludirajući na svoj potez posle osvajanja Vimbldona pre dve godine.

Treći Gren slem sezone na programu je od 24. juna do 7. jula i moći ćete da ga pratite u direktnim prenosima na televiziji B92.

Van mreže Venera

• admin
  • 4807 date prim. 5423
    • Venerin san
« Odgovor #5 poslato: 18. jun 2013, 10:34 »
Veliki kiks organizatora Vimbldona

Nekada 20. teniserka sveta Alisa Klejbanova izjavila je da su organizatori Vimbldona odbili da joj daju specijalnu pozivnicu.

Klejbanova se u maju vratila tenisu nakon što je propustila više od godinu dana zbog raka koji je pobedila.

„To je život. Jednostavno, moraću da igram najbolje što mogu, da pobeđujem i da se uzdam samo u sebe kako bih se vratila na vrh“, rekla je Ruskinja.

Jelena Vesnina stala je uz svoju koleginicu.

„Sramota je što Alisa Klejbanova nije dobila specijalnu pozivnicu za Vimbldon. Po mom mišljenju ona je to sazlužila više od bilo koga drugog“, napisala je Vesnina na Tviteru.

b92.net

Van mreže DarkCharmer

• VIP član
  • 1857 date prim. 2120
« Odgovor #6 poslato: 20. jun 2013, 12:21 »
Mekinro: Novak favorit, biće gusto

Trostruki šampion Vimbldona Džon Mekinro vidi Novaka Đokovića kao glavnog favorita za osvajanje ovogodišnje titule na terenima Ol Ingland Klaba.

“Veoma je teško prognozirati ko je favorit u muškoj konkurenciji. Ipak, izabrao bih Đokovića kao prvog, a Marija kao drugog favorita. Mislim da će Mari biti gladniji pobeda jer nije igrao na Garosu, možda bude i malo svežiji”, kaže Mekinro.

Branilac titule je Rodžer Federer, tu je i Rafael Nadal, ni njih Amerikanac ne otpisuje.

“Rodžer ima sjajnu igru za travnatu podlogu, ali teško je u njegovim godinama dobijati mečeve u nizu. Rafin povratak je izvanredan – možda grešim, mislio sam da će biti malo umoran. To su moji favoriti, ako bih birao od jedan do četiri. Nadal je peti nosilac i ako bude igrao sa Đokovićem u četvrtfinalu, to će uticati na sve ostale i na ceo turnir”, rekao je Mekinro, osvajač sedam Gren slem titula.

Na pitanje ko je njen favorit, legendarna Kris Evert odgovara:

“Đoković mi prvi pada na pamet samo zbog razočaranja na Rolan Garosu. Mislim da je Federer svu svoju energiju usmerio ka Vimbldonu, to je sada jedini GS na kojem ima realnu šansu za trofej. Ništa lično protiv njega, konkurencija je vrlo jaka”, kaže osvajačica 18 Gren slem trofeja.

Iako je Novaka izdvojila kao prvog favorita, Evert slično Mekinrou smatra da će biti neizvesno.

“To i jeste divno, sve je otvoreno, njih četvorica su toliko blizu jedan drugom. Teško je pitanje ko je glavni kandidat za titulu, biće nam lakše posle prve nedelje, kada ih budemo videli kako igraju”, zaključila je Evert.

Van mreže Venera

• admin
  • 4807 date prim. 5423
    • Venerin san
« Odgovor #7 poslato: 21. jun 2013, 18:11 »
Novaku "čist" put do finala

Novak Đoković do finala Vimbldona neće moći da se sastane sa Rodžerom Federerom, Rafaelom Nadalom ili Endijem Marijem.

U prvoj rundi Novak će igrati sa Florijanom Majerom iz Nemačke, kojeg je prošle godine pobedio u četvrtfinalu.

Ukoliko prođe Majera, Novak će se u drugoj rundi sastati sa boljim iz okršaja Bobija Rejnoldsa i Stiva Džonsona.Projektovani protivnik u trećem kolu mu je Francuz Žeremi Šardi, a u osmini finala Đokovića će verovatno čekati Tomi Has, čovek koji ga je eliminisao u četvrtfinalu Vimbldona 2009..

Potencijalni Novakov rival u četvrtfinalu jeste Tomaš Berdih, protiv kojeg vodi sa 13-2 u međusobnom skoru. Federer i Mari nalaze se u istoj polovini žreba, a projektovano je četvrtfinale između Švajcarca i Rafaela Nadala.

Nažalost, već u prvom kolu gledaćemo srpski dvoboj između Janka Tipsarevića i Viktora Troickog. Pobednik tog meča u drugoj rundi igraće sa boljim iz okršaja Andreja Kuznjecova iz Rusije i Španca Alberta Montanjesa. Ukoliko neko od dvojice naših prođe do treće runde, najverovatniji rival biće mu Mihail Južni.

Biće još nekoliko veoma interesantnih mečeva prvog kola – Conga će igrati sa Gofanom, sastaju se Verdasko i Malis, Bagdatis – Čilić, Tomić – Kveri, Lopes – Simon, a možda i derbi prvog kola jeste okršaj Stanislasa Vavrinke i Lejtona Hjuita.

Federer odbranu titule počinje duelom sa veteranom iz Rumunije Viktorom Haneskuom, a u drugom će se sastati sa boljim iz duela Dutra da Silva – Stahovski.

Nadal u prvoj rundi igra sa Stivom Darsisom, koji je prošle godine izbacio Berdiha na Olimpijskim igrama, a potom ga čeka pobednika meča Kubot – Andrejev.

Mari na startu turnira igra sa Bendžaminom Bekerom, a u drugom kolu čeka ga bolji iz duela Jen-Hsuna Lua, četvrtfinaliste iz 2010. godine, i Britanca Džejmsa Vorda.

Projektovani mečevi trećeg kola, gornja polovina žreba: Đoković – Šardi, Has – Simon, Gaske – Kveri, Berdih – Anderson, Ferer – Dolgopolov, Raonić – Kolšrajber, Nišikori – Sepi, Dimitrov – Del Potro.

Projektovani mečevi trećeg kola, donja polovina žreba: Nadal – Per, Izner – Vavrinka, Almagro – Janovič, Fonjini – Federer, Conga – Beneto, Monako – Čilić, Tipsarević – Južni, Robredo – Mari.

Kompletan žreb pogledajte ovde.

Meč Đoković - Majer igraće se u utorak, a Tipsarević i Troicki sastaće se u ponedeljak.

Goran Ivanišević smatra da je Đoković najveći favorit za titulu, baš kao i Džon Mekinro, dok Pat Keš misli da bi Mari uz malo sreće mogao do trofeja. Sličnog mišljenja je i Mats Vilander, koji prednost daje Federeru i Mariju u odnosu na Đokovića i Nadala.

Prošle godine Nadal je u drugom kolu ispao od Lukaša Rosola. Ko je od 'velike četvorke' sada najranjiviji i ko bi mogao da ih iznenadi, čitajte u temi Saše Ozma.

Vimbldon počinje u ponedeljak, a prenose najzanimljivijih mečeva moći ćete da gledate na TV B92.

b92.net

Van mreže Venera

• admin
  • 4807 date prim. 5423
    • Venerin san
« Odgovor #8 poslato: 21. jun 2013, 18:18 »
Ana na Razano, Jelena čeka Kontu

Srpska teniserka Ana Ivanović igraće u prvom kolu Vimbldona protiv Viržini Razano, dok će se Jelena Janković sastati sa Johanom Kontom iz Velike Britanije.

Ivanovićeva će se drugi put u mesec dana sastati sa Francuskinjom, pošto je na Rolan Garosu relativno lako savladala u trećoj rundi.

Jelena u prvom kolu ima za protivnicu teniserku sa kojom će se prvi put sastati, dok Bojana Jovanovski turnir otvara protiv Hrvatice Ajle Tomljanović.

Moguće je da ćemo u drugom kolu gledati srpski derbi, ukoliko Vesna Dolonc savlada Janinu Vikmajer sastaće se sa Jelenom. Ana Ivanović će ukoliko prođe prvo kolo ići na pobednicu meča Galina Voskoboeva - Južin Bušar.

Sve četiri teniserke iz Srbije svoje mečeve igraće u ponedeljak.

Dve najbolje srpske igračice nalaze se u donjem delu žreba, a imaju dobru šansu za prolaz dalje ukoliko dođu do osmine finala. Jelena Janković koja će najverovatnije igrati protiv Kirsten Flipkens, dok Anu očekuje mogući duel sa Španjolkom Karlom Suares Navaro.

Četvrtfinale donosi mnogo veće izazove, Ivanovićevu projektovani žreb 'šalje' na bivšu šampionku Petru Kvitovu, dok će JJ verovatno igrati protiv Viktorije Azarenke.

Prva teniserka sveta Serena Vilijams odbranu titule počinje protiv malo poznate teniserke iz Luksemburga Mendi Minele. U prvih nekoliko kola Amerikanka ne bi trebalo da ima većih problema, pa će joj najteža protivnica biti Tamira Pašek u osmini finala.

Druga teniserka na WTA listi Marija Šarapova za protivnicu u prvom kolu dobila je Kristinu Mladenović. Ukoliko savlada Francuskinju u drugoj rundi ide na Melani Udan, a u istoj četvrtini žreba su i Sara Erani i Karolina Voznijacki.

Finalistkinja iz 2012. Agnješka Radvanjska zajedno sa kineskinjom Na li predvodi drugu četvrtinu kostura i startuje sa austrijankom Ivon Mojburger. Matilda Johanson joj je moguća rivalka u drugom meču. U tom delu žreba su neka moguža iznenađenja poput Cvetane Pironkove, Nađe Petrove, Roberte Vinči, Domenike Cibulkove.

Turnir na Vimbldonu počinje u ponedeljak i traje do 7. jula, a najinteresantnije mečeve moći ćete da pratite na TVB92.

b92.net

Van mreže Venera

• admin
  • 4807 date prim. 5423
    • Venerin san
« Odgovor #9 poslato: 23. jun 2013, 11:02 »
"Vatromet seća na bombardovanje"

Novak Đoković je u intervjuu za Dejli Mejl govorio o porodici, psu Pjeru, ali i kakve loše uspomene budi vatromet.

Beta/AP Photo/Michel Spingler
„Kada sam čuo vatromet vratio mi se neprijatan osećaj kada sam se budio svake noći. Ne bih nikome poželeo da prolazi kroz to. Paradoksalno je da imam i lepe uspomene, jer škole nisu radile, pa sam samo igrao tenis. Dešavalo se da nekada u kući nismo imali ni 100 dolara, ali roditelji nikada nisu dozvolili da budem gladan, imali smo što nam je bilo potrebno i mnogo ljubavi“, rekao je Đoković.

Iako je najbolji teniser sveta, Đoković kaže da je njegova devojka i pas veće zvezde.

„Ljudi prvo primete Pjera. Onda vide lepu devojku, pa tek momka koji obično ima reket u ruci. Pjer je ovde prava zvezda“, izjavio je prvi reket sveta.

Engleske medije posebdno zanima prijateljstvo sa Endijem Marijem.

„Endi i ja se dobro slažemo, ali nije lako imati prijateljstvo u tenisu. Mi smo rivali. Znamo da postoji šansa da igramo jedan protiv drugog u finalu Grend slema. Uvek sam tražio ravnotežu između profesionalnog i privatnog života. lako možete da izgubite glavu pod pritiskom i stresom. Morate da uživate u životu i mometima sa bliskim ljudima. Ne dozvoljavam da me ponese status koji imam. Trudim se da budem skroman, želim da ostvarim snove iz detinjstva, težim ka tome. Celog života sam želeo da budem najbolji. Upravo sada imam sliku u glavi kada sam 2011. godine podigrao trofej na Vimbldonu. Želim to da ponovim tokom dve naredne nedelje“, rekao je Đoković.

b92.net