Autor: Lola Tema: Imate li iskustva sa onostranim?  (Pročitano 254 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Lola

• član
  • 183 date prim. 124
« poslato: 30. mart 2013, 00:00 »
Od ovek su me zanimale misteriozne dogodovstine koje su se desavale od davnina svuda po nasim krajevima a i sire. Zato sam i podsticala bake, deke, starije komsije da mi pricaju sta znaju. I sve te price su slicne a opet nekako drugacije. I nije ih ispricao samo jedan covek koji se vracao pijan nocu sa slave...
Hocu reci da mislim da zaista nesto postoji, neki paralelni svet koji ne moze videti svako. Svi znamo neke price o vilama i njihovim kolima, i znamo da braca Grim nisu izmislili bajku o njima da bi danas svi znali za njih. Od starina postoje price o njima u nasem narodu i ne samo u nasem. Govore li sve mitologije mozda o tom nekom drugom svetu..
Jednu od prica pricao mi je moj ujak. Kada se kasno vracao od nekud na jednom mestu na reci gde se nalazio neki veliki kamen video je jasno zenu duge plave kose kako se ceslja. Videla ga je i zvala k sebi, medjutim pobegao je koliko ga noge nose.
A takvih prica ima na pretek..Znate li neku i vi? Sta mislite o svemu tome?  :razmislja1:  :franc:

Van mreže Venera

• admin
  • 4811 date prim. 5426
    • Venerin san
« Odgovor #1 poslato: 30. mart 2013, 11:00 »
Mama mi je pričala da je imala tri godine kad je na prozorskom staklu stare, napuštene kuće na dedinom imanju videla Bogorodicu kako drži isusa u naručju. Nije znala ko je to, ali je otrčala i pozvala svoje da vide "tetu sa bebom", pa su joj oni rekli da je to Bogorodica. Kaže da je izgledala kao da je oslikana ikona na staklu i da je bilo neverovatno upečatljivo. Mama kaže da i danas jasno vidi tu sliku koju je videla tada.

Van mreže DarkCharmer

• VIP član
  • 1857 date prim. 2121
« Odgovor #2 poslato: 30. mart 2013, 11:05 »
Ja nemam iskustva sa onostranim i ne daj boze da ikada imam   :smeh:
Ali baka mi je pricala kada sam bio mali da je vidjala stalno neke utvare ili kako se to vec zove,a opisivala mi ih je kao devojke u belom i uvek je bilo pored neke vode i u sumrak.Igrale su u kolu i bilo je jezivo,kako baka kaze,a onda su se polako gubile u daljini.Imala je prilike nekoliko puta da ih vidi(blago njoj    :smeh:  )

Van mreže Lola

• član
  • 183 date prim. 124
« Odgovor #3 poslato: 30. mart 2013, 18:08 »
Ni ja nisam imala prilike da dozivim nesto neobicno, ali eto znam neke ljude koji jesu. Moja majka i sestra su imale na primer iskustvo nocne more. Kod majke je to tako jako bilo i jasno da dan danas ona ne sme da zaspi u mracnoj sobi. Osetila je ogroman pritisak na grudima pocela da gubi vazduh i svo vreme svesno pokusala da krikne. Jedva je dosla sebi. Imala je utisak da je nesto izaslo kroz prozor. A strah je ostao i urezao joj se u kosti. Brrrrrr

Van mreže Don Markoni

• Maratonac
  • 570 date prim. 756
« Odgovor #4 poslato: 31. mart 2013, 09:54 »
Ne, ali snovi o njima mi uvek nešto nagoveste ... Kad smo bili 6.razred mojih iz odeljenja su na jednom rođendanu dozivali duh Kurta Kobejna ... Izašao sam posle par minuta, pa sam posle kroz staklo i zavesu video da se plamen sveće podigao sigurno 30 cm u visinu ... Svi su se odsekli živi ...
Znam one koji kažu da su imali takva iskustva i verujem im u potpunosti, jer to su to toliko puta više nego dobro dočarali ...

Van mreže Skitnica

• Master
  • 558 date prim. 542
« Odgovor #5 poslato: 05. april 2013, 07:45 »
Kad sam bio đak bila je fora da se prizivaju duhovi. Nikad nisam hteo da učestvujem u tome. Oni koji su učestvovali uvek su posle raspravljali da li se čaša pomerila sama ili je neko pomerio namerno ili iz straha.  :kez: Mislim da je najbolje kloniti se takvih stvari, mirnija glava.  :magi: