Autor: Lola Tema: Da li verujete da postoji prokletstvo?  (Pročitano 239 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Lola

• član
  • 183 date prim. 124
« poslato: 26. mart 2013, 20:58 »
Svi mi verujemo ili ne verujemo u ovo ili ono. Neko veruje u boga, neko ne, neko veruje u sudbinu, neko ne... Sve je stvar licnih izbora i uverenja... A kaze jedna nasa poslovica "svako je kovac svoje srece".. Pa je li zaista tako, nosimo li mi na plecima samo svoje ili jos necije terete......?
Stari ljudi kazu ...ispastace mu deveto koleno... jesu li u pravu, jesu li svesni odvajkada da sve oko nas nije bas cista priroda...
Ja sam inace veliki skeptik po mnogim pitanjima, volela sam dosta puta reci ma to su bapske price...
Znam da je uvek lakse traziti izgovor kada su problemi u pitanju da je neko ili nesto drugo krivo..
Ali isto tako znam nekoliko prica o nekim sudbinama, kako je na primer neko nekad uradio nesto, pa mu je potomsvo poterala nesreca i ugasila se loza...
Znam da postoji neka sila u svemiru, koja pravi balans, jer ni jedan ubica ili zlotvor se nije usrecio, ali zato sam se zapitala da li stvarno mozemo ispastati grehove predaka, iako to ne bi bilo bas fer, a jesu li u pravu stari koji veruju u to...sta mislite?

Van mreže DarkCharmer

• VIP član
  • 1857 date prim. 2120
« Odgovor #1 poslato: 26. mart 2013, 21:03 »
Ja licno,verujem i mislim da svi mi ispastamo grehove svojih predaka,nekako sam ubedjen u to.
Svi moji preci muskog roda su bili mnogo dobri ljudi,ali sam imao jednu veoma zlu bakicu i moguce da ispastamo njene grehe.

Van mreže Danilo

• Legenda
  • 648 date prim. 790
« Odgovor #2 poslato: 26. mart 2013, 23:58 »
Iz Besede Svetog Save o pravoj veri:

" Ово је богољубиви (моји), догмат православних Отачких предања. Следујући њима, и ми тако верујемо и тако исповедамо, а све јеретике и сваку јерес њихову проклињемо.

Примамо свих седам Васељенских сабора: први, који је био у Никеји, 318 Светих Отаца; други, у Константиновом граду, 150 Светих Отаца; трећи, ранији, у Ефесу, 200 Светих Отаца; четврти у Халкидону, 630 Светих Отаца; пети, опет у Константиновом граду, 164 Светих Отаца; шести, опет у Константиновом граду граду, 170 Светих Отаца. И још онај, мало касније бивши у Никејској митрополији, седми Сабор 350 Светих Отаца, против оних који се одричу часних икона и не изображавају их и не поклањају им се, безбожно клеветајући хришћане. А примамо и све Свете саборе који су се Божјом благодаћу у разна времен а и места сабирали ради утврђивања православног јеванђеоског учења, које прима Саборна Црква. А оних којих се одрекоше ови Свети Оци, одричемо се и ми; и које проклеше они, проклињемо и ми.

Јер многу јерес у разна времена и раздобља ђаво измисли, и многи кукољ зловерја кроз слуге његове јересеначелнике посеја у васељени ради кварења и смућивања праве вере, које ми проклињемо, и с њима оне који измислише зле догмате, и гнушамо се сваке нечастиве јереси. "

Dakle, prokletstvo nije stvar verovanja ili ne-verovanja, ono je činjenica.

Van mreže Venera

• admin
  • 4807 date prim. 5423
    • Venerin san
« Odgovor #3 poslato: 07. februar 2015, 10:47 »
Nemoj, pa se ne boj. Možda je to suština priče o prokletstvu. Pošto živimo u svetu u kome nam je mnogo toga nepoznato, a dešava se ma koliko mi to hteli da priznamo, možda je najbolje pre svakog lošeg dela pomisliti da će se to možda vratiti nekome do koga nam je najviše stalo. Nisam sklona da nanosim zlo bilo kome, ali se ipak često, za svaki slučaj, preslišam na tu temu jer su nem nekada reakcije podsvesne i nenamerno možemo nekoga povrediti ili uvrediti.  :migona:

Van mreže Don Markoni

• Maratonac
  • 570 date prim. 756
« Odgovor #4 poslato: 09. februar 2015, 09:55 »
verujem !!!
za neke je moguće da im se vraća zbog loših osobina predaka, a kod nekih neke više nečastive sile ...

Van mreže Linda

• član
  • 131 date prim. 147
« Odgovor #5 poslato: 09. februar 2015, 14:07 »
Šta znam... Ne volim ni da razmišljam o tim stvarima, niti da slušam takve priče.