Autor: Venera Tema: Koje su boje najzastupljenije u vašoj garderobi?  (Pročitano 279 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Venera

• admin
  • 4807 date prim. 5423
    • Venerin san
« poslato: 23. mart 2013, 10:11 »

Evo jednog teksta o bojama, koji me inspirisao da vas pitam koje su to boje koje najviše volite da "nosite"

(pitanje se odnosi na oba pola)

Boje otkrivaju karakter

Kada se ujutro probudite loše raspoloženi obucite nešto u žutoj boji i posle kratkog vremena, sigurno ćete se osećati bolje. Sa crvenom nećete pogrešiti ako želite da privučete pažnju određenog muškarca, ali je izbegavajte na poslovnim sastancima.

Pre odlaska na posao ili večernjeg izlaska skoro svaka žena ima problema sa izborom odeće. Doduše, kombinovanje boja, materijala i krojeva zaista je iscrpljujuće.

Odmah na početku treba napomenuti da određene nijanse odeće nisu prikladne za svaku vrstu sastanka. Saznajte koja boja odeće obezbeđuje uspeh u određenim situacijama!

Crvena za uspeh kod muškaraca

Crveni komadi odeće predstavljaju najbolji izbor kada želite da privučete pažnju, posebno muškaraca jer je dokazano da oni ne mogu da odole ženama u crvenom.

Ova nijansa odeće je odličan izbor u danima kada ste umorni jer podstiče dobro raspoloženje. Međutim, ako imate neki sastanak, izbegavajte odeću crvene boje jer ćete ostaviti utisak agresivne osobe.

Plava otkriva pouzdanu osobu

Kada želite da pokažete autoritet, obucite tamno plavo odelo jer ćete ostaviti utisak osobe koja sve drži pod kontrolom. Ako želite da istaknete da ste pouzdana osobe, odaberite svetlije nijanse plave boje.

Zelena je neupadljiva

Ukoliko u svom ormaru nemate crno ili plavo odelo, kao zamena može da posluži odeća u tamno zelenoj nijansi. Kada prikupljate određena sredstva za neku akciju, izbegavajte zeleno jer je jedno nedavno istraživanje pokazalo da ljudi ne obraćaju dovoljno pažnje na sagovornike obučene u tu nijansu.

Ljubičasta ističe individualnost
http://i.imgur.com/ewP99Dl.jpg
Koje su boje najzastupljenije u vašoj garderobi?

Ako želite da privučete pažnju na radnom mestu, obucite nešto ljubičasto. Ovo je odlična boja za večernje izlaske i predstavlja alternativu crnoj. Ljubičasta otkriva odgovornu i staloženu osobu.

Bela otkriva urednost

Bela odlično stoji osobama svetlijih očiju naročito ako je u kombinaciji sa bojom peska ili sivom. Doduše, odeća bele boje je idealna i za večernje izlaske, ali samo kada je reč o kvalitetnom materijalu. Ukoliko imate pegice, izbegavajte odeću bele boje.

Žuta za dobro raspoloženje

Uopšte nemojte da sumnjate da u žutoj odeći nećete biti u centru pažnje, a trebalo bi da je nosite u danima kada ste izuzetno lošeg raspoloženja. Žutu odeću izbegavajte na poslovnim sastancima jer ćete ostaviti utisak neodgovorne i neozbiljne osobe.

Crna je uvek u modi

Crna odeća je savršen izbor za poslovne sastanke, ali je idealna i za večernje izlaske. Nije važno o kakvom je materijalu reč jer i nekvalitetne krpice deluju elegantno. Crnu izbegavajte ako radite sa decom ili starijim osobama.

Van mreže Raša

• Zvezda
  • 149 date prim. 221
« Odgovor #1 poslato: 25. mart 2013, 13:53 »
Volim sve nijanse plave, svetlo sivu. Ne volim da nosim ženske boje, to mi je bzv. - roze, ljubičasto  :nono:

Van mreže Milica

• Počasni član
  • 4150 date prim. 3045
« Odgovor #2 poslato: 25. mart 2013, 15:17 »
Volim crvenu boju...ali i kombinacije crno-belo :jojaha:

Van mreže Leona

• Master
  • 747 date prim. 1065
« Odgovor #3 poslato: 14. maj 2013, 13:42 »
Sve pastelne boje.  :super:

Van mreže Jutarnja rosa

• Stariji član
  • 202 date prim. 158
« Odgovor #4 poslato: 21. decembar 2013, 09:44 »
Nemam omiljenu boju. Sve zavisi od raspoloženja. Kupim ono što mi se trenutno dobapada, tako da imam svih boja u plakaru.

Van mreže Skitnica

• Master
  • 558 date prim. 542
« Odgovor #5 poslato: 26. decembar 2013, 06:57 »
Od plave do sive, a ženče nekad kupi nešto tamno zeleno pa me iznenadi.  :magi:

Van mreže Anabella

• Legenda
  • 40 date prim. 326
« Odgovor #6 poslato: 31. decembar 2013, 15:57 »
sve kroz koje se vidi,bitno da su providne  :smeh: :smeh:

Van mreže Leptiricapharm

• Legenda
  • 926 date prim. 533
« Odgovor #7 poslato: 20. januar 2014, 01:10 »
Crna, pink, bela, crvena...  :coka:

Van mreže Venera

• admin
  • 4807 date prim. 5423
    • Venerin san
« Odgovor #8 poslato: 14. jul 2014, 11:41 »
Ima svih boja. Mnogo volim boje generalno... Nekad mi prija najviše jedna boja, kasnije druga, nema pravila... uglavnom sve osim crvene. Sećam se jednom sam dobila prelepu crvenu suknjicu, ali sam se u njoj osećala kao semafor.  :jbt: